Ferat Gülver, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na 22 yıl önce Malezya’da hocalık yaptığı sırada çektiği fotoğraflarını hediye etti.

Gazeteci Ferat Gülver, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yaklaşık 22 yıl önce Malezya’da hocalık yaptığı sırada çektiği fotoğraflarını hediye etti. Başbakan Davutoğlu, kendisini yıllar öncesine götüren sürpriz için Gülver’e teşekkür ederek, röportaja ait tarihi fotoğrafı da imzaladı.

.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nı ziyaret etti.

Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, 40’a yakın atölyede meslek öğrenen engelli ve engelli yakını kursiyerlerle sohbet etti. Kursiyerlerle yakından ilgilenen Başbakan Davutoğlu, çok duygulandığını belirterek, “Siz bu yeteneğinizle engelleri aşıyorsunuz. Toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunuzu ispat ediyorsunuz. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum.” dedi.

.

Resim Atölyesinde kursiyerlerden Mehmet Yavrukaya ve Başak Çelik, Başbakan Davutoğlu’na 22 yıl önce üniversite hocası olduğu 1992 yılında çekilen fotoğrafını hediye ederek sürpriz yaptı. Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olduğu dönemde çekilen fotoğrafını görünce duygulanan Davutoğlu, ofisindeki çalışma ortamını eşi Sare Davutoğlu’na gösterdi. Engelli kursiyerler ile fotoğrafları çeken gazeteci Ferat Gülver’e teşekkür eden Başbakan Davutoğlu, Gülver için röportaja ait tarihi fotoğrafı da imzaladı.