Gazeteci Ferat Gülver, AK Parti kongrelerinin adeta düğün ve bayram havasında geçtiğini ifade ederek, “Kongreler partimizin daha da güçlendiği, yeni heyecanlar katarak yolumuza devam ettiğimiz günlerdir. Kongrelerimiz ayrıştırıcı değil, birleştiricidir.  AK Parti’nin 9 seçimden başarıyla çıkmasının sırrı işte burada yatmaktadır” diye konuştu.

AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı’nda 13 yılda 11 tane ilçe başkanının göreve geldiğini kaydeden Gülver, “İnşallah pazar günü yapılacak kongrede de Mustafa Mercan ve Savaş Pekdemir arkadaşımız centilmence sürdürdükleri çalışmaların sonunda delegelerimizin kullanacakları oyla göreve gelecek. Hangisi seçilirse seçilsin hepimizin ilçe başkanı olacak ve 14 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde hep birlikte AK Parti’nin başarısı için mücadele edeceğiz.” dedi.

AK Parti Keşan Belediye Başkan aday adayı gazeteci Ferat Gülver, AK Parti kongrelerinin adeta düğün ve bayram havasında geçtiğini ifade ederek, 14 Aralık Pazar günü yapılacak 5. Olağan Kongre’nin her zaman olduğu gibi örnek bir kongre olacağını söyledi.

Kongre öncesi bir açıklama yapan Gülver, AK Parti’nin 3 Kasım 2002 tarihinde iktidara gelerek 12 yılda çok güzel hizmetlere ve önemli projelere imza atıldığını ifade ederek şöyle devam etti:

“Türkiye 12 yıl önce, 24 saat sonrasını planlayamayan bir ülkeyken şimdi geleceğini hesaplayan bir ülke oldu. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini konuşuyor.  12 yılda Türkiye’nin siyasi ve ekonomik istikrarını sağlayan AK Parti, 12 yılda 3 genel seçim, 3 yerel seçim, 2 referandum ve son olarak da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden tartışmasız açık ara birinci çıkarak milletin desteğini kazanmıştır. Hamdolsun, partimizin kurulduğu tarihten itibaren başımız hiç öne eğilmedi.”

HERKESE KAPIMIZ AÇIK; 13 YILDA 12. BAŞKAN

AK Parti’nin sadece Türkiye’de değil, dünyada en büyük teşkilata sahip bir parti olduğunu öne süren Gülver, “Keşan İlçe teşkilatı da bu güçlü zincirin bir halkasıdır.” dedi.

Keşan’da AK Parti kapılarının herkese açık olduğunu vurgulayan Ferat Gülver, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu başarılarda ilçe teşkilatımızın da katkıları vardır. 13 yılda 11 tane ilçe başkanımız oldu ve kongrede değişim olur ise 12. İlçe başkanımız göreve gelmiş olacak. Kurucu İlçe Başkanımız Salih Arslan’dan bugüne kadar göreve gelen; İsa Birci, Ethem Toptani, Hüseyin Dinç, Sedat Terzioğlu, Rıfat Eren, İlyas Tüfekçi, Ümit Torlaklı, Muzaffer Güven, Hakan Çevikel ve Mustafa Mercan dâhil, hep partimizin başarısını artırarak bu günlere geldik.

Teşkilatımızın değerli üyeleri çok iyi biliyor ki, kongrelerimiz bizim daha da güçlendiğimiz, yeni heyecanlar katarak yolumuza devam ettiğimiz günlerdir. Bayramlarımız, düğünlerimiz gibidir. Kongreler ayrıştırıcı değil, birleştiricidir.  AK Parti’nin 9 seçimden başarıyla çıkmasının sırrı işte buralarda yatmaktadır.

İnşallah Pazar günü yapılacak kongrede de Mustafa Mercan ve Savaş Pekdemir arkadaşımız centilmence sürdürdükleri çalışmaların sonunda delegelerimizin kullanacakları oyla göreve gelecek. Ben inanıyorum ki, Mercan veya Pekdemir hangisi seçilirse seçilsin hepimizin ilçe başkanı olacak ve 14 Haziran 2015’te yapılacak genel seçimlerde hep birlikte AK Parti’nin başarısı için mücadele edeceğiz.”

Gülver, önümüzdeki yerel seçimlerde Keşan Belediye Başkanlığı’nı mutlaka kazanacaklarını ve Keşan’ı hak ettiği yerlere taşıyacaklarını söyledi.