‘Barış ve Demokrasi Güçleri’nin, Keşan’da düzenlediği tepki yürüyüşünde ellerinde Türk bayrağı olmayışına tepki gösteren Keşanlı genç haklı.’

Gazeteci Ferat Gülver, Barış ve Demokrasi Güçleri’nin, önceki gün Keşan’da düzenlediği tepki yürüyüşünde ellerinde Türk bayrağı olmayışına tepki gösteren Keşanlı gencin haklı olduğunu öne sürerek konu ile ilgili bir değerlendirme yaptı.

.

DEVLET VATANDAŞINI ÖLDÜRÜR MÜ…

Keşanlı gencin tüm gerçek Keşanlıların duygularını dile getirdiğini ifade eden Gülver şöyle devam etti; “Onların derdinin bayrak ve vatan olmadığı eskiden beri biliniyor. Fotoğrafı büyütüp incelerseniz çoğu eski tüfek solcular, sendikacılar. Keşan’ın normal sağduyulu demokrat vatandaşı yok gibi. Ben her zaman Keşan’ın gerçek CHP’li solcusuna kefil olurumÇünkü onlar biliyor ki bu acı olaylar birilerin tezgahı. Ama barış ve demokrasi diye slogan atanların suçlusu belli hep; devlet. “Katil devlet hesap verecek” sloganları ile dökülüveriyorlar hemen sokaklara… Bir dertleri yok sadece sol ellerini havaya kaldırıp slogan atmak yetiyor onlara. Bayrak sevgisi, vatan sevgisi, insan sevgisi farklı bir duygu…
Devlet 100 vatandaşını öldürür mü arkadaş. Ama Türkiye üzerine hesap yapanlar her caniliği yaptırıyor beyni uyuşturulmuş canlı bombalara.”

.

SAVAŞ MI VAR Kİ BARIŞ DENİYOR…

Yürüyüşe katılanların, “Her şeye rağmen inadına barış” şeklinde pankartlar açtığını belirten Gülver, “Savaş mı var ki barış istiyorsunuz. Bir savaş var ise Doğu’da terör örgütünün savaşı bu. Siz her gün güvenlik güçlerimizin öldürülmesini tasvip mi ediyorsunuz. Devlet doğu illerinde hangi normal vatandaşına bir şey yapmış da savaştan bahsediyorsunuz. Birilerine alet olmaktan vazgeçin Allah aşkına… Bu vatan hepimizin. Bir Diyarbakırlı Keşan’a gelip Kebap Dükkanı açabiliyor, (Ki biz oraya gidip açamıyoruz), Antalya’da otel işletebiliyorsa, Öcalan’ın yeğeni T.B. M. Meclisi’ne girebiliyorsa problem mi kalmış…” diye sordu.

.

AMAÇLARI BELLİ İFADE EDEMİYORLAR

Meydanlara dökülenlerin dertlerinin farklı olduğunu öne süren Gülver sözlerini şöyle tamamladı:

“Bir sosyal hak için, insani bir talep için kanunlar çerçevesinde yürüyüş yapmak en doğal bir vatandaşlık hakkı. Fakat bazılarının derdi belli, ancak ifade edemiyorlar; Apo serbest kalsın, bölünüp ayrı bir ülke kursunlar. ‘Çözüm’ deyip yarım bıraktıkları söz; ‘çözülmek’, ‘bölünmek’tir. Bundan sonra kim “çözüm süreci” diyorsa bilin ki bu ‘bölünme süreci’dir.

AK Parti’nin 13 yıllık iktidarında bu ülkenin Kürt kökenli vatandaşı hiçbir sosyal hakkından mahrum edilmemiştir ve ülkenin her şehrine aynı hizmetler götürülmüştür. O yüzden ben artık “çözüm süreci” kelimesini kullanmıyorum, çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gösterdiği “iyi niyet ve şefkat” istismar edilmiştir.”

.

HALK 16 GÜN SONRA CEVABI VERECEK

.

Gülver, halkın her zaman en doğru kararı verdiğini ifade ederek, “Seçime 16 gün kaldı, 1 Kasımda halkımız herkese gerekli cevabı verecektir” dedi.